WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI

paczek2018baner.png

8 lutego 2018 r. obchodzimy wielkie święto pączkożerców. wink

Cała Polska zajada się pączkami i faworkami, bo podobno w Tłusty Czwartek nie tuczą.cheeky

A czy wiecie, że…koszt 1 pączka (2zł) = koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez 2 dni?!

Dlatego chcę dziś zachęcić Was do odmówienia sobie chociaż 1 pączusia i podzielenia się z bardziej potrzebującymi.

Myślę, że każdemu wyjdzie to na zdrowie. angel

Jak w Tłusty Czwartek okazać serce i udzielić pomocy potrzebującym w Afryce?

Można na przykład:

smiley Przynieść do szkoły w czwartek 8 lutego - 2 zł (lub wiecej) i wrzucić do  skarbonki

Wspólnie zarobione pieniążki wpłacimy na konto fundacji.

smiley Na stronie pączek.kapucyni.pl możecie kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób ufundować posiłki dla dzieci.

Możecie też przy okazji pomóc wybudować studnię. Jest to niezwykle ważne, bo prawie 1000 afrykańskich dzieci umiera każdego dnia na choroby spowodowane piciem zanieczyszczonej wody.

„Wyślij pączka do Afryki 2018” to zbiórka funduszy między innymi na:

- dożywianie dzieci w szkole w Ngaoundaye Republice Środkowoafrykańskiej,

- budowę studni głębinowej,

- rozbudowę szkoły katolickiej,

- pomoc ubogim,

- sfinansowanie operacji dla niepełnosprawnych ruchowo,

- budowa placu zabaw dla dzieci,

- budowa przedszkola.

Szczegóły dotyczące akcji, tego kto i jak może się w nią zaangażować, a także pełny opis projektów, na które zbierane są w tym roku środki znajdują się na stronie: pączek.kapucyni.pl.

Pamiętajcie, że pomaganie uszczęśliwia i jest zupełnie nietuczące

(rośnie od niego serce, a nie oponka na brzuchu).

Do dzieła Kochani! Niech dobro mnoży się przez pączkowanie.angel